“Najlepszy Produkt Turystyczny” w Augustowie

W regionalnym etapie konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny” wyróżnienie uzyskało Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów. Sanatorium, współpracując z lekarzami z białostockiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi innowacyjny program diagnostyki i terapii choroby Raynauda. Jest nie tylko jedynym w Polsce ośrodkiem leczenia zaburzeń mikrokrążenia – po zakończeniu trwających prac modernizacyjnych ma szansę stać się również jednym z najnowocześniejszych uzdrowisk w kraju.

Specjaliści z istniejącego w ośrodku Centrum Rehabilitacji zajmują się także leczeniem powikłań kostno-stawowych boreliozy i innych schorzeń przewlekłych oraz rehabilitacją ruchową i kardiologiczną. Sanatorium oferuje także szeroki wybór zabiegów SPA: masaże, zarówno suche, poprawiające krążenie krwi i możliwości ruchowe, jak i relaksacyjne, przeprowadzane za pomocą aromatycznych mieszanek ziół, a także zabiegi medycyny estetycznej działające na różne typy cery, magnoterapię i terapie manualne.

Do dyspozycji gości sanatorium oddano ponad 270 miejsc noclegowych, dwie sale restauracyjne, kawiarnię i bar. Cały kompleks dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Goście korzystać mogą również z basenu rehabilitacyjnego wyposażonego w hydromasaże oraz z kilku saun.

5 thoughts on ““Najlepszy Produkt Turystyczny” w Augustowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *