Kiedy zainwestować w domowy koncentrator tlenu?

Kiedy zainwestować w domowy koncentrator tlenu?

Terapia tlenowa w ostatnim czasie znacząco zyskała na popularności. Odpowiednie nasycenie tlenem organizmu jest kluczowym elementem kuracji zwłaszcza w przypadku osób na co dzień zmagających się z problemami układu oddechowego. Prawidłowe stężenie tlenu pozwala utrzymać stabilność oddechową. Podawanie go odbywa się za pomocą koncentratorów tlenu. Najnowsze modele w odróżnieniu od starszych wersji wyposażonych w ciężkie butle tlenowe, dostępne są w wygodnych przenośnych formach. Dzięki temu pacjenci placówek medycznych, mogą używać koncentratora tlenu w warunkach domowych. Czym są i jak działają koncentratory tlenu? W jaki aparaty tlenowe warto się zaopatrzyć w przypadku chorób układu oddechowego?

Co to jest koncentrator tlenu?

Osoby borykające się z niewydolnością oddechową mają problemy ze swobodnym oddychaniem podczas wykonywania codziennych aktywności. Bardzo często nawet spokojny spacer, może powodować dyskomfort. W takich przypadkach koncentrator tlenowy domowy jest wręcz niezbędny, aby móc szybko zareagować na trudności z oddychaniem. Koncentrator tlenu pozwala na wykonanie tlenoterapii domowej bez konieczności odwiedzania szpitala. Tego rodzaju aparat tlenowy jest więc bezinwazyjną i co ważne, skuteczną metodą wspomagającą oddychanie w warunkach domowych.

Jak działa koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu dostarczają płucom tlen, ograniczając duszności. Dochodzi wówczas do odpowiedniego natlenienia organizmu. Koncentratory tlenu mogą pracować nawet przez 24 godziny na dobę w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Urządzenie pobiera z otoczenia powietrze, w którego skład wchodzi tlen, azot oraz inne gazy. W następnym kroku dochodzi do jego oczyszczenia przez specjalne filtry, zatrzymujące azot.

Rodzaje koncentratorów tlenu

Tlenoterapia domowa jest możliwa dzięki nowoczesnym modelom aparatów medycznych. Najnowsze koncentratory tlenu dostępne są w wygodnych i bezpiecznych wersjach. Przenośny koncentrator tlenu jest mobilną alternatywą urządzeń dotleniających stacjonarnych. Chorzy mają do wyboru koncentratory tlenu przenośne na baterie z pełnym oprzyrządowaniem zabezpieczonym w torbie transportowej lub ich mniejszy odpowiednik do stosowania niemalże w każdych warunkach. Dużym zainteresowaniem cieszą się koncentratory tlenu do domu. Modele charakteryzują się tym, że są lekkie i kompaktowe. Dzięki temu, że pracują stosunkowo cicho, pacjenci mogą z nich korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy. Nie utrudniają jednocześnie normalnego funkcjonowania pozostałym domownikom.

Komu przydadzą się koncentratory tlenu do domu?

Koncentratory tlenu domowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, cierpiących na różnego rodzaju schorzenia płuc. Urządzenie sprawdzi się u chorych z astmą oskrzelową, zwłóknieniem, a także rakiem płuc. Tlenoterapię należy również rozważyć w przypadku nadciśnienia lub niedociśnienia bądź problemów natury kardiologicznej. Dodatkowo koncentratory tlenu domowe stosuje się przy silnych objawach alergicznych, menopauzalnych, a nawet w zaburzeniach psychicznych.

Przenośne koncentratory tlenu są bardzo prostymi urządzeniami. Ich obsługa nie wymaga specjalistycznej wiedzy, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w roli urządzeń do użytku w domowych warunkach. Ich stosowanie jest bezpieczne i komfortowe. Koncentratory tlenu do domu mogą być stosowane w dowolnym momencie, gwarantując tym samym szybką reakcję na nagłe zapotrzebowanie tlenowe organizmu.

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

2 thoughts on “Kiedy zainwestować w domowy koncentrator tlenu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *