Najlepsi z Najlepszych

Sport to ciężka praca. Nawet ten amatorski wymaga ogromnych poświęceń, wysiłków oraz narażenia ciała na kontuzje. To także pole do samorealizacji, pokonywania trudności i zdobywania medali.

Najlepszych i najpopularniejszych sportowców z województwa podlaskiego 25 lutego poznamy podczas Gali Olimpijskiej w białostockim Hotelu Gołębiewski. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla lokalnych sportowców oraz trenerów. To takie wydarzenia poza zawodami i odbieraniem medali są w życiu wszystkich aktywnych najważniejsze. Kapituła wskaże najpopularniejszych sportowców indywidualnych i całe zespoły oraz tych, którzy byli nadziejami olimpijskimi. Swojego sportowca roku wskażą również czytelnicy Gazety Współczesnej, którzy wzięli udział w 62. Plebiscycie. A było z czego wybierać.

W ubiegłym roku doskonałe wyniki osiągnęli olimpijczycy rodem z województwa podlaskiego, na przykład Wojciech Nowicki, brązowy medalista w rzucie młotem podczas Igrzysk w Rio, oszczepniczka Maria Andrejczyk czy piłkarze Jagiellonii Białystok. Do wręczenia jest 30 statuetek dla sportowców, trenerów i mecenasów sportu.

Uhonorowanie doświadczonych sportowców oraz tych, którzy są na początku tej niełatwej drogi nie zastępuje medalu (szczególnie olimpijskiego) i nie jest zaszczytem na miarę czołówki w biegu sprinterskim, ale pokazuje, że sport jest dla nas wszystkich ważny, że doceniamy przedstawicieli województwa w różnych dyscyplinach i zauważamy ich wysiłki i sukcesy. Niech ta Gala będzie pięknym świętem, na którym najlepsi zostaną docenieni.

One thought on “Najlepsi z Najlepszych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *