Działania “Prędkość” na drogach powiatu augustowskiego

Niemal 50 kierowców zostało skontrolowanych w czasie czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy drogówki z Augustowa. Mundurowi w ramach akcji Prędkość ukarali ponadto aż połowę zatrzymanych. Działania te mają na celu poprawę sytuacji na drogach powiatu.

21 lutego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie wyruszyli na drogi, by prowadzić działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Policjanci zostali wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami. Na głównych ciągach komunikacyjnych zatrzymali do kontroli około 50 pojazdów oraz nałożyli na kierowców 25 mandatów karnych. W 20 przypadkach mandat był związany z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Pozostałe 5 mandatów wynikało z niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowego wyprzedzania innych pojazdów oraz naruszenia bezpieczeństwa pieszego. 62-letni mieszkaniec Suwałk został natomiast ukarany zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowca stracił panowanie nad samochodem, przez co wjechał do rowu, a jego pojazd obrócił się na bok, upadając na ścieżkę rowerową.

Policja zapowiada, że działania zwiększające bezpieczeństwo na drogach powiatu augustowskiego będą w przyszłości kontynuowane. Piraci drogowi będą karani surowo zwłaszcza w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h – obecnie wykroczenie to wiąże się z mandatem o wysokości 500 zł i zatrzymaniem prawa jazdy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *