Na terenie Żarnowa w gminie Augustów zatrzymano dwa prawa jazdy oraz nałożono na kierowców mandaty w wysokości 500 zł. Policja prowadziła kontrole w związku ze zgłoszeniami o niebezpieczeństwie na Krajowej Mapie Zagrożeń Drogowych. Rutynowe czynności po raz kolejny zakończyły się ukaraniem piratów drogowych.

Policjanci codziennie wykonują zadania polegające na weryfikowaniu zgłoszeń pojawiających się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z nich było nagminne przekraczanie prędkości w miejscowości Żarnowo na terenie gminy Augustów. Funkcjonariusze podczas czynności zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Za takie wykroczenie przewidywany jest mandat w wysokości 500 zł oraz odebranie prawa jazdy.

Pierwszym piratem drogowym była mieszkanka Sejn w wieku 57 lat, która jechała szybciej o 65 km/h. Drugim zatrzymanym był natomiast 27-letni Ełczanin prowadzący samochód z prędkością 102 km/h. Potwierdzenie się zgłoszeń oznacza, iż w przyszłości na terenie Żarnowa pojawią się kolejne patrole policyjne, chroniące innych uczestników ruchu przed piratami drogowymi.

W całej Polsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazano kilkanaście tysięcy potencjalnie niebezpiecznych miejsc na drogach krajowych, wojewódzkich oraz lokalnych. Mapa jest tworzona w oparciu o dane dostarczane przez obywateli, samorządy oraz funkcjonariuszy drogówki, jednak nie służy do zgłaszania pilnych interwencji.