Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Już wkrótce wiosna, a wraz z nią inauguracja wiosennej rundy rozgrywek IV Ligi Podlaskiego Związku Piłki Nożnej sezonu 2016/2017. To ważne logistycznie wydarzenie, szczególnie że uczestniczy w nim drużyna AKS Sparta Augustów.

O tym jak zapewnić bezpieczeństwo podczas wiosennej rundy IV Ligi Podlaskiego Związku Piłki Nożnej sezonu 2016/2017 rozmawiali augustowscy Policjanci z przedstawicielami Klubu AKS Sparta oraz administratorami Stadionu MOSiR w Augustowie. Zebrani rozpoczęli od omówienia bezpieczeństwa imprez sportowych oraz meczów piłkarskich w rundzie jesiennej ubiegłego roku, by zająć się obowiązkami, jakie spoczywają na organizatorach imprez sportowych. Przedstawiono sposoby współpracy z Policją w celu jak najlepszego przygotowania i zabezpieczenia wydarzeń.

W czasie spotkania zwrócono uwagę na najważniejsze obowiązki organizatorów wydarzeń sportowych, czyli zapewnienie odpowiedniej liczby ochroniarzy przy wsparciu policji, staży miejskiej, straży pożarnej i pogotowia, które wynikają bezpośrednio z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Szczególną uwagę zwrócono na mecze podwyższonego ryzyka, czyli takie, które są rozgrywane przez drużyny, których kibice są ze sobą zwaśnieni. W takich przypadkach i organizator, i policja zabezpieczają większą liczbę osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Nam pozostaje życzyć kibicom i wszystkim dbającym o bezpieczeństwo spokojnego sezonu pełnego tylko sportowych wrażeń.

 

2 thoughts on “Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *