Augustowski szpital po raz kolejny na plusie

22 lutego w Starostwie Augustowskim odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione zostały wyniki finansowe szpitala miejskiego. Wyniki przedstawione przez panią Dyrektor SP ZOZ, Danutę Zawadzką, po raz kolejny wskazują, że działalność szpitala nie przyniosła strat.

Szpital w Augustowie po raz drugi sfinansował się, co oznacza, że jego sytuacja jest dobra. Przychody z działalności medycznej wzrosły do 26,8 mln złotych w 2016 roku. Ponadto szpital przyjął więcej pacjentów niż w roku 2015 – więcej osób było hospitalizowanych oraz leczonych w poradniach. Tak dobre wyniki cieszą zarówno pracowników szpitala, jak i władze miasta, które nie muszą martwić się o przyszłość placówki.

Dyrektor podkreśliła również, że w szpitalu przeprowadzane są remonty kolejnych oddziałów, a modernizacja sprzętu i kupowanie kolejnych urządzeń sprawia, że pacjenci są leczeni na coraz wyższym poziomie. Działania naprawcze przynoszą oczekiwany efekt, a wyniki finansowe nie pozostawiają wątpliwości, że władze szpitala przyjęły słuszny kierunek zmian.

Obecnie w szpitalu działają oddziały: obserwacyjno-zakaźny, pediatryczny, chorób wewnętrznych, anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej oraz ginekologiczno-położniczy. Pacjenci są przyjmowani również w przychodniach: rehabilitacyjnej, ginekologiczno-położniczej, lekarza rodzinnego, chirurgii ogólnej oraz urazowo-ortopedycznej. Ponadto w placówce działa pomoc medyczna nocna i świąteczna.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *