Augustów

Augustów atrakcje którymi to miasto Cię zaskoczy.

Augustów to kraina słynąca z krystalicznie czystych i bajecznie pięknych jezior. Liczne szlaki kajakowe, bogata baza noclegowa, malownicze zaułki miasteczka i szereg atrakcji skłania turystów z całej Polski do odwiedzenia tego miejsca. Poniżej krótkie omówienie najciekawszych zabytków i zakątków Augustowa.

 

Augustów atrakcje – sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o tym mieście

Augustów ma ponad 460 lat historii i 347 szlaków kajakowych. Czymże byłyby jednak te suche liczby, gdyby nie ciekawe miejsca i zapierające dech w piersi widoki jezior? Atrakcje turystyczne, takie jak chociażby spływ dziką doliną Rospudy, rejsy statkiem, zwiedzanie urokliwego miasta czy odkrywanie Puszczy Augustowskiej – to tylko początek twojej przygody. Kanał Augustowski to także ciekawe miejsce na wycieczkę. Augustów to również swoista kuźnia talentów w zakresie kajakarstwa i sportów wodnych, a także centrum międzynarodowych imprez sportowych. Przebiegająca wzdłuż Augustowa część trasy Green Velo to świetna okazja do spędzenia ruchu na świeżym powietrzu. Niezmierzona zieleń natury, cicha i spokojna okolica – czy można znaleźć lepsze miejsce do wypoczynku w gronie najbliższych? Jeśli chodzi o augustów atrakcje, są one idealne do odkrywania latem i zimą. Weźmy przykładowo muzeum kanału Augustowskiego, który jest dostępny w każdą porę roku!

 

Wycieczka z Augustowa na Litwę – dlaczego by nie?

Augustów warto zobaczyć również z tego powodu, że można stąd szybko i łatwo udać się na pobliską Litwę i Białoruś. Tym samym można urozmaicić czas spędzony z rodziną o nowe miejsca. Czas na odkrywanie nieznanych dotąd kultur i narodów na pewno będzie niezapomniany!

 

Odkrywaj dzieje Augustowa i piękno Podlasia

Augustów ma bogatą i różnorodną przeszłość historyczną. Świadczy o tym szereg zabytków, w tym Stara Poczta, drewniany kościół Matki Boskiej Szkaplerznej czy Willa Jana Zasztowta a nawet popiersie Zygmunta Augusta. Spacerując po mieście, łatwo natrafić również na Yacht Klub Polski, określany również mianem Willi Prezydenta. Jeżeli jesteś w Augustowie po raz pierwszy, na pewno zwrócisz uwagę na drewniane wille z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Interesująco prezentuje się również młyn – najstarszy obiekt w mieście.

 

Puszcza Augustowska – witaj w sercu natury!

Jeżeli w codziennym tempie życia w wielkim mieście całkowicie zapomniałeś o życiu w zgodzie z naturą, możesz sobie o tym szybko przypomnieć, wybierając się do Puszczy Augustowskiej. Ten duży kompleks leśny obejmuje swoim zasięgiem nie tylko obszar Polski, ale też Litwy i Białorusi. Liczne sosny, świerki i torfowiska tworzą tu unikalny mikroklimat. Warto się tu wybrać także dla rzadkich gatunków ptaków, które popołudniami zbierają się przy okolicznych wodach.

Na uwagę zasługuje tu również Wigierski Park Narodowy, w którym znajduje się ścieżka edukacyjna „Suchary” i kilka innych. Miejsce to obfituje w fantastyczne trasy turystyczne, które można zwiedzać wraz z rodziną o różnych porach roku.

 

Spływ na Byle Czym, czyli najdziwniejsze atrakcje Augustowa

Miasto położone w północno-wschodniej Polsce słynie nie tylko z przepięknych krajobrazów i czystych jezior. Jest również miejscem organizowania corocznych zawodów na pływaniu na byle czym. Te nieoficjalne zawody odbywają się co roku w lipcu, kiedy pogoda dopisuje i skłania do odrobiny szaleństwa.

 

Augustów atrakcje – poznaj bogatą historię i tradycję Podlasia

W Muzeum Ziemi Augustowskiej i w Muzeum Historii Kanału Augustowskiego dowiesz się co nieco na temat historii tych terenów. Interesująca może być również wyprawa do Sanktuarium Matki Bożej Studzienniczańskiej oraz rejs statkiem Jaćwież. Na uwagę zasługuje również Rynek Zygmunta Augusta. W centrum miasta nie brakuje urokliwych restauracji i kafejek.

 

Nowoczesne akcenty w Augustowie – rozrywka dla małych i dużych

W Augustowie znajduje się również sporo miejsc, w których można spędzić czas w sposób kreatywny i nietuzinkowy. Na uwagę zasługuje między innymi VR Studio czy Escape Room. Ci, którzy cenią sobie rozrywkę na świeżym powietrzu, na pewno nie omieszkają spróbować swoich sił w Lemur Parku, gdzie na linach rozwieszonych nad ziemią będą trenować swój spryt i poczucie równowagi.

 

Urlop pod żaglami, czyli dlaczego jeszcze warto przyjechać do Augustowa?

Wyjazd do Augustowa może być nie lada gratką także dla tych, którzy cenią sobie swobodne żeglowanie lub ekscytujące sporty wodne. W miejscowości działają szkoły nurkowania, ale również wypożyczalnie nart wodnych czy aquapark. Na uwagę zasługują również romantyczne rejsy gondolami czy katamaranem. Na uwagę zasługuje również Jezioro Necko wraz z plażą miejską i Dolina Rospudy. W sezonie spotkać tu można licznych kajakarzy, żeglarzy, wioślarzy i narciarzy wodnych.

62 thoughts on “Augustów atrakcje którymi to miasto Cię zaskoczy.

  1. Mimo to, nigdy się nie wybiorę. Nie lubię małych miasteczek – lubię chodzić po klubach, spotykać się ze znajomymi… Tam zanudziłbym się na śmierć.

  2. Mój były chłopak przejechał się na hazardzie i od tego czasu ja i moi znajomi raz na zawsze wyleczyliśmy się z takich rozrywek. Czasami po prostu nie warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *