Akcesoria do karmienia

Jak wybrać akcesoria do karmienia

Każda mama wie, że noworodek wymaga szczególnej opieki. Okres karmienia piersią to także czas, w którym mama musi zadbać o siebie. Jak pogodzić potrzeby karmionego regularnie maleństwa i dbałość o ciało szczęśliwej, ale bardzo zmęczonej mamy? Temu służą akcesoria do karmienia, wśród których znajdziemy wszystko, co wspomaga pełny i zdrowy brzuszek dziecka oraz spokojny sen rodziców. 

Mamy, które chcą i mogą karmić piersią od pierwszych dni życia dziecka używają codziennie laktatorów i wkładek laktacyjnych. Pierwsze urządzenie pomaga odciągnąć nadmiar pokarmu, drugie chroni bieliznę i ubranie kobiety przed zaplamieniem pokarmem. Noworodki są często karmione także specjalizowanym mlekiem dla niemowląt, których wybór jest spory, nie tylko ze względu na potencjalne alergie pokarmowe, ale i dopasowanie do danego tygodnia, czy miesiąca życia dziecka. Mleko podawane jest wówczas w butelkach ze smoczkiem, a właściwą temperaturę zapewnia podgrzewacz do butelek. Obecnie na rynku występują już bardzo zaawansowane technologicznie podgrzewacze, tylko patrzeć, jak same zechcą karmić, nam jednak najbardziej odpowiadają te z jedną, za to bezbłędną opcją… podgrzewania.

Nieodzowne dla młodych rodziców, niezależnie od wybranego mleka podstawowego, są butelki i smoczki. W dietę malucha dość szybko wprowadzane są kolejne rodzaje pokarmów, jak soki, kaszki i zupy. Wiele z nich podawane jest właśnie w specjalnych dla danego wieku dziecka i rodzaju pokarmu butelkach z dopasowanymi smoczkami. Oczywiście im bardziej stały pokarm, tym bardziej butelka idzie w odstawkę, ale to jednak chwilę potrwa. Smoczki, które ułatwiają spokojne zasypianie malucha, gryzaki przynoszące ulgę nawet podczas bolesnego ząbkowania – lekarze szczególnie polecają te o właściwościach chłodzących – to wszystko niezbędne gadżety w domu nowo narodzonego malucha.

O zdrowy sen dziecka dba razem z nami elektroniczna niania. Obecnie są na rynku dwukierunkowe, z lampkami, czułe na każdy szelest. Dobrze wybrana elektroniczna niania poinformuje nas o tym, jak dziecko oddycha, czy śpi spokojnie i zaalarmuje w przypadku zmiany. Urządzenie to pozwala także na drzemkę zmęczonej mamie – elektroniczna niania, postawiona w niedalekiej odległości od śpiącego rodzica da odpowiednie sygnały świetlne i dźwiękowe do pobudki.

Osoby, które spodziewają się dziecka, a także zabiegani rodzice często dokonują zakupów akcesoriów dla niemowląt przez internet. W aptekach, czeka na klientów nie tylko pełna oferta, ale i pewność, że wszystkie produkty są stosownie przebadane i posiadają wymagane atesty ministerstwa zdrowia. Zakupów można dokonać np. tutaj: akcesoria do karmienia – apteka internetowa Wapteka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *