W Augustowie udało się zasiać pierwszą kwiatową łąkę. Wszystko to okazało się możliwe dzięki Kontraktowi Obywatelskiemu „Rozwój Łąk Kwietnych”.

Pierwszą łąkę w ramach Kontraktu Obywatelskiego „Rozwój Łąk Kwietnych” udało się wysiać już 30 kwietnia. W pracach nad tym projektem uczestniczyli liczni wolontariusze. Zajmowali się oni oczyszczaniem, grabieniem, przekopywaniem oraz wysiewem nasion. Wolontariusze powiązani są ze Stowarzyszeniem Polska 2050. Na miejscu obecni byli też przedstawiciele powiatu augustowskiego oraz wszyscy ci mieszkańcy, którzy byli żywo zainteresowani projektem.

Co udało się osiągnąć w ramach Kontraktu Obywatelskiego „Rozwój Łąk Kwietnych”?

Wolontariusze związani ze Stowarzyszeniem Polska 2050 twierdzą, że Augustów nadal jeszcze nie jest postrzegany w kategoriach turystycznych i to powinno się zmienić. Padł więc pomysł na ukwiecenie miasta. Udało się na pierwszej ukwieconej łące wysiać wiele roślin i kwiatów, które mają przyciągać motyle i inne pożyteczne owady. W działania włączył się też Urząd Miasta Augustów.

22 thoughts on “W Augustowie udało się zasiać pierwszą kwiatową łąkę. Wszystko to okazało się możliwe dzięki Kontraktowi Obywatelskiemu „Rozwój Łąk Kwietnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *