Powróci strefa płatnego parkowania

Funkcjonowała do 2017 roku. Później zlikwidowano ją na wniosek mieszkańców. Teraz na ich prośbę powróci. Mowa o strefie płatnego parkowania w Augustowie. Sugestię obywateli poparła rada miejska.

Strefa płatnego parkowania w Augustowie zorganizowana zostanie przez Miasto w porozumieniu z władzami powiatu. Został już wyłoniony wykonawca, który ma także duży wpływ na działania przygotowawcze. Całość ruszy za około dwa tygodnie. Wtedy na ulicach pojawią się pierwsze parkometry. Konsultacje z augustowianami jasno wskazały, że oczekują oni nie tylko płatności gotówkowych, ale również elektronicznych: także zbliżeniowych i za pomocą aplikacji. Wszystkie te metody będą dostępne.

Ceny za parking w Augustowie

Strefa płatnego parkowania obowiązywać będzie na ulicach powiatowych i miejskich w centrum Augustowa. Łącznie będzie to około 427 miejsc i 20 parkometrów. Za godzinę postoju w sezonie, czyli od czerwca do końca września, zapłacić będzie trzeba 2 złote, za 2 godziny – 2,40, za trzy – 2,80, a za każdą kolejną – 2 złote. W pozostałe miesiące kwoty będą o połowę niższe.”

12 thoughts on “Powróci strefa płatnego parkowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *