Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli

Rodzice dzieci urodzonych w latach 2011-2014 mają czas do 31 marca, aby zadecydować, do którego przedszkola chcą wysłać swoje pociechy. W Augustowie działa 5 przedszkoli finansowanych przez Gminę Miasto Augustów, w których najmłodsi mogą pozostawać od godziny 6.00 do 17.00.

Przedszkola publiczne mieszczą się przy: ul. Waryńskiego 57, ul. Kopernika 24, ul. Tytoniowej 12, Kilińskiego 10A i ul. Śródmieście 29. Placówka przy ul. Kilińskiego 10A prowadzi oddziały integracyjne, do których przyjmowane są dzieci o różnych stopniach niepełnosprawności. Placówki oferują najwyższy poziom edukacji wczesnoszkolnej, dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, licznym materiałom dydaktycznym oraz współpracy z lokalnymi funkcjonariuszami policji, leśnikami, strażakami, bibliotekarzami oraz prywatnymi przedsiębiorcami. W przedszkolach są prowadzone również zajęcia dodatkowe m.in. lekcje języka obcego.

Każde przedszkole posiada własną kuchnię, w której przygotowywane są posiłki dla dzieci, także dla maluchów będących na diecie związanej z nietolerancją niektórych pokarmów. Koszt wyżywienia całodziennego jest wyjątkowo niski i wynosi jedynie 5 zł dziennie za 3 pełnowartościowe i świeże posiłki.

Dzieci w wieku 6 lat przebywają w przedszkolu bezpłatnie bez względu na liczbę godzin, natomiast dzieci młodsze mają zagwarantowany darmowy pobyt przez 5 godzin dziennie. Kolejne godziny pobytu dziecka w placówce są płatne – jest to wydatek 1 zł za każdą dodatkową godzinę, a w przypadku rodzin wielodzietnych – 50 gr.

26 thoughts on “Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *