paczka

Podstawowe rodzaje przesyłek kurierskich

Jeśli planujesz dokonać zakupu przez internet, zapoznaj się z głównymi rodzajami paczek, w jakich możesz otrzymać zakupione przedmioty. Różne rzeczy muszą być pakowane w sposób, który dobrze je zabezpieczy, lecz ich wymiary mogą zmienić kategorię przesyłki, a co się z tym wiąże – zwiększy

cenę.

Paczka standardowa

To, co jest przesyłką standardową, rozumiemy jako każdą paczkę mieszczącą się w określonych wymiarach i maksymalnej wadze. Wymiar może być ograniczony do sumy wszystkich boków paczki, lub którejś z nich. Zwykle stanowi ona punkt wyjściowy dla wszystkich pozostałych rodzajów paczek, zarówno pod względem wymiaru (np. jej wielokrotności czy przekroczenia wartości maksymalnych), jak i ceny (np. wartości procentowej ceny bazowej).

Paczka niestandardowa

Taka paczka posiada podobne limity jak paczka standardowa, z tą różnicą, że któryś z jej parametrów – taki jak np. długość czy waga – może przekraczać właściwości przesyłki podstawowej. Wymiary jej nie są jednak dowolne. Większe paczki mogą zostać zakwalifikowane jako paczki dłużycowe. Cena paczki przeciętnie może być wyższa od 50 do 100% w stosunku do usługi standardowej (czasem więcej).

Przesyłka dłużycowa

Pod tym pojęciem rozumiemy wszelakie paczki, które swoją długością przekraczają wymiary paczek standardowych, a paczek niestandardowych – nawet dwukrotnie. Często spotkać się można z tym, że ten rodzaj paczki zaczyna się, gdy jeden z boków przekracza 200 cm. Zazwyczaj można się spotkać z ograniczeniem dotyczącym tego, jaka maksymalna suma każdego z boków może być przyjmowana (np. 600 cm) lub odnośnie sumy pozostałych boków poza tym jednym powyżej 200 cm (np. 80 cm). Czasami istnieje dowolność co do maksymalnej wysokości i szerokości. Z przyczyn logistycznych środek transportu jest dobierany pod jej wymiar. Zakładamy przy tym, że jej waga nie powinna być zbyt duża.

Przesyłka kurierska pobraniowa – co to?

Ten rodzaj przesyłek jest przeznaczony przede wszystkim dla osób nawiązujących transakcje na odległość. Jeśli nie posiadamy pewności co do uczciwości drugiej strony, np. nie chcemy dokonywać przedpłaty „w ciemno”, wybieramy ten rodzaj transportu. Przesyłka pobraniowa kurierska zobowiązuje firmę przewozową do doręczenia paczki danej osobie do rąk własnych oraz pobrania wskazanej należności pieniężnej za nią. Pieniądze zostają wysłane na numer rachunku bankowego wskazanego przez nadawcę po doręczeniu przesyłki. Koszt usługi pobrania zaczyna się zazwyczaj od kilku złotych. Usługi kurierskie tego typu z łatwością dobierzemy dla siebie za pośrednictwem strony https://www.kepex.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *