Mistrzowie pływania

Młodzież po raz kolejny pokazała, że garnie się do sportu i potrafi osiągać wspaniałe efekty. W regionie szczególnie ważne i popularne jest pływanie, więc sukcesy uczniów z Augustowa w tej dyscyplinie są dla nas szczególnie ważne.

Mistrzostwa Grupy Północnej w Pływaniu zostały rozegrane na augustowskiej pływalni 11 lutego. W samych zawodach udział wzięło 10 drużyn dziewcząt i 7 chłopców. Zespoły reprezentowały szkoły z Suwałk, Sokółki i Augustowa, a zwycięskie będą reprezentować region w trakcie mistrzostw województwa, które odbędą się 8 marca, również w Augustowie. Uczniowie rywalizowali w sztafetach 8 x 25 stylem dowolnym oraz indywidualnie 50 m wybranym stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Warto podkreślić, że młodzież walczyła ambitnie, a treningi uczniów z Augustowa przyniosły wymierne efekty.

II miejsce w sztafecie dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 z Augustowa, natomiast chłopcy z tej samej placówki zajęli I miejsce w sztafecie. Indywidulanie uczniowie szkoły zdobyli dla niej jeszcze następujące medale. Krzysztof Klukowski zajął I miejsce na 50 m stylem dowolnym, Dawid Pruszyński – III miejsce na 50 m stylem motylkowym . W punktacji drużynowej dziewczęta z SP 3 pod opieką Izabeli Chabasińskiej zajęły III miejsce, natomiast chłopcy z nauczycielem Tomaszem Kuźmickim – II miejsce.

Uczniom i ich trenerom serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że treningi w klasach sportowych przynoszą tak rewelacyjne efekty. Życzymy powodzenia na mistrzostwach wojewódzkich.

One thought on “Mistrzowie pływania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *