Mistrzowie pływania

Młodzież po raz kolejny pokazała, że garnie się do sportu i potrafi osiągać wspaniałe efekty. W regionie szczególnie ważne i popularne jest pływanie, więc sukcesy uczniów z Augustowa w tej dyscyplinie są dla nas szczególnie ważne.

Mistrzostwa Grupy Północnej w Pływaniu zostały rozegrane na augustowskiej pływalni 11 lutego. W samych zawodach udział wzięło 10 drużyn dziewcząt i 7 chłopców. Zespoły reprezentowały szkoły z Suwałk, Sokółki i Augustowa, a zwycięskie będą reprezentować region w trakcie mistrzostw województwa, które odbędą się 8 marca, również w Augustowie. Uczniowie rywalizowali w sztafetach 8 x 25 stylem dowolnym oraz indywidualnie 50 m wybranym stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Warto podkreślić, że młodzież walczyła ambitnie, a treningi uczniów z Augustowa przyniosły wymierne efekty.

II miejsce w sztafecie dziewcząt zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 z Augustowa, natomiast chłopcy z tej samej placówki zajęli I miejsce w sztafecie. Indywidulanie uczniowie szkoły zdobyli dla niej jeszcze następujące medale. Krzysztof Klukowski zajął I miejsce na 50 m stylem dowolnym, Dawid Pruszyński – III miejsce na 50 m stylem motylkowym . W punktacji drużynowej dziewczęta z SP 3 pod opieką Izabeli Chabasińskiej zajęły III miejsce, natomiast chłopcy z nauczycielem Tomaszem Kuźmickim – II miejsce.

Uczniom i ich trenerom serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że treningi w klasach sportowych przynoszą tak rewelacyjne efekty. Życzymy powodzenia na mistrzostwach wojewódzkich.

One thought on “Mistrzowie pływania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *