Europejski Dzień Logopedy – konsultacje dla rodziców i dzieci

6 marca jest obchodzony Europejski Dzień Logopedy. W tym dniu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Augustowie przy ulicy Młyńskiej 52 zaprasza rodziców oraz dzieci na bezpłatną konsultację. Logopedzi udzielą porad związanych z nieprawidłowym rozwojem mowy u dzieci oraz z innymi trudnościami wynikającymi z tego problemu.

Rodzice wraz z dziećmi w każdym wieku mogą spotkać się bezpłatnie z logopedą w celu konsultacji zaburzeń mowy. Logopedzi postawią diagnozę oraz wskażą, jakie ćwiczenia powinno wykonywać dziecko.

Z zaburzeń rozwojowych związanych z nieprawidłowym mówieniem nie da się wyrosnąć, dlatego konieczne jest ich jak najszybsze zdiagnozowanie i wyleczenie. Logopedzi pomagają dzieciom, u których mowa jest opóźniona i nieprawidłowa. Niepoprawne wypowiadanie głosek oraz słów powoduje wiele późniejszych problemów rozwojowych, m.in.: utrudnioną naukę czytania i pisania, brak koncentracji, nerwowość wynikającą z niezrozumienia przez inne osoby i zaburzenia słuchu. Im wcześniej rozpocznie się leczenie zaburzeń mowy u dziecka, tym większe są szanse na uniknięcie dalszych problemów rozwojowych. Z logopedą mogą pracować nawet dzieci w wieku 3 lat, które mają na przykład złe nawyki polegające na nieprawidłowym ustawianiu języka.

Na konsultację można umówić się wcześniej telefonicznie bądź przyjść w dniu 6 marca 2017 r. do poradni. Z porady mogą skorzystać dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzież do 18 roku życia.

2 thoughts on “Europejski Dzień Logopedy – konsultacje dla rodziców i dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *