auta

Co należy wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Wybierasz się na wycieczkę do innego miasta? A może jedziesz z rodziną za granicę i po opuszczeniu lotniska chcesz zwiedzać kraj z perspektywy pasażera? W każdym z tych przypadków dobrym pomysłem jest wynajem auta już na miejscu. O czym należy bezwzględnie pamiętać, aby wypożyczony środek transportu zapewnił nam maksymalny komfort i nie zrujnował budżetu? Zapoznajcie się z naszymi poradami, a wtedy wszystko będzie jasne.

Kilka słów o rezerwacji

Dokonanie rezerwacji wynajmu samochodu jest jak z rezerwacją hotelu: można ją anulować niemal w dowolnym momencie. Oznacza to, że jeśli tuż przed przyjazdem znajdziesz lepszą ofertę, możesz zrezygnować z wcześniejszego wyboru. Należy jednak pamiętać, że w przypadku większości rezerwacji opłaconych z góry spowoduje to naliczenie opłaty za anulowanie, dlatego warto uprzednio upewnić się, jak wyglądają zasady w takich przypadkach. Warunek ten obejmuje nie tylko najtańsze wypożyczalnie samochodów. Cóż, coś za coś.

Minimum formalności, o których trzeba pamiętać

Decydując się na konkretną firmę zajmującą się wynajmem aut, zanim podpiszemy umowę, upewnijmy się, czy regulamin firmy, z jakiej korzystamy, jest dostatecznie przejrzysty.
Przy wynajmie powinniśmy obowiązkowo mieć sprawdzone zarówno prawo jazdy, jak i dodatkowy dokument potwierdzający tożsamość, taki jak dowód osobisty czy paszport. W większości auta są już ubezpieczone, lecz można nabyć ubezpieczenia opcjonalne.
Regulaminy wypożyczania mogą zawierać dodatkowe reguły, takie jak limity kilometrów czy konkretny obszar, po jakim możemy sie poruszać, dlatego wyjazd za granicę powinniśmy uprzednio skonsultować.

Ważna kwestia: stan auta, które wynajmujemy
Nawet w przypadku najuczciwszych wypożyczalni może dojść do nieporozumień, a pominięte uszkodzenie po poprzednim kliencie może być nam przypisane. Warto poświęcić chwilę na zwrócenie uwagi, czy auto posiada widoczne mankamenty. Takowe warto zarówno udokumentować zdjęciami i – jeśli mamy wątpliwości – zapytać wynajmującego. Dobrze jest też sprawdzić zgodność numeru rejestracyjnego z umową.
Inną sprawą jest początkowy stan zbiornika z paliwem. Najczęściej polityka firm zakłada, że wynajęte auto posiada pełen zbiornik (najlepiej sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest, a w innym przypadku zapytać), a przy jego zdawaniu powinniśmy ten poziom uzupełnić. W innym przypadku będziemy obciążeni kosztem uzupełnienia.

Wypożyczenie samochodu oferuje firma https://www.express.pl. Po wejściu na stronę, można zapoznać się ze szczegółowym cennikiem i dostępnymi autami. Firma oferuje wynajem aut w różnych miejscach kraju (Gdańsk wypożyczalnia samochodów; Balice wypożyczalnia samochodów). Ci, którzy poszukiwali w wyszukiwarce internetowej usługi pod hasłami rent car Częstochowa, rent a car Pyrzowice czy Okęcie wypożyczalnia samochodów znajdą to, na czym im zależy.

4 thoughts on “Co należy wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *