telefon

Zadbaj o komunikację Twojej firmy

Samo założenie firmy to za mało, by zacząć zarabiać. Zyski pojawią się dopiero, gdy zadba się o odpowiednią promocję firmy. Co powinno się przez nią rozumieć?

Nowoczesna reklama

Przez lata reklamę firmy rozumiano jako rozdawanie ulotek, wieszanie plakatów czy też nagrywanie spotów telewizyjnych bądź radiowych. Obecnie takie działania nie wystarczą – firma zaistnieje na rynku i zdobędzie klientów jedynie, gdy będzie prowadziła dobrze przygotowaną kampanię komunikacyjną. Dzięki niej zbuduje się stałą relację z konsumentami, gdyż odpowiednia komunikacja zbuduje świadomość istnienia marki.

Komunikacja skierowana do określonej grupy docelowej, nastawiona na konkretny cel i przynosząca wymierne korzyści nie jest jednak prosta. Większość przedsiębiorstw nie potrafi samodzielnie jej zaplanować, nawet jeśli działa w branży fintech. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy agencji zajmującej się public relations.

Agencja PR Warszawa – zaufaj specjalistom w swojej branży

Agencja PR taka jak http://cluepr.pl/ jest w stanie zaplanować szczegółowo komunikację przedsiębiorstwa, uwzględniając przy tym wszystkie wytyczne i cele postawione przez klienta. Agencja dokładnie analizuje, w jakiej sytuacji znajduje się firma, jakie kampanie przeprowadzała dotychczas i z jakimi problemami wizerunkowymi lub komunikacyjnymi zmaga się w obecnym czasie. W ten sposób dokładnie przygotowuje podstawy do kampanii i wie, jakie działania nie przyniosły dotychczas efektów.

Po przeanalizowaniu sytuacji zastanej, pracownicy agencji PR w Warszawie mogą przystąpić do planowania kampanii. Na tym etapie określają grupę docelową, cele, touchpoint’y, a także inne ważne aspekty dotyczące tworzonej kampanii. Prace nad strategią obejmują również konsultacje z klientem, by osiągnięty rezultat w postaci kreacji, był dla niego zadowalający.

Kampania skupiająca się na budowaniu świadomości marki wśród jej odbiorców przebiega w sposób ustalony z góry, jednak w razie potrzeby może być modyfikowana w trakcie jej trwania w celu osiągnięcia lepszych rezultatów. Co ważne, po zakończeniu kampanii, jej efekty są mierzone dzięki użyciu narzędzi najdokładniej ukazujących poziom realizacji celów. Odpowiednie narzędzia znacznie lepiej weryfikują efektywność działań agencji PR niż choćby liczenie ilości like’ów na Facebook’u czy ruchu na stronie. Dzięki nowatorskim metodom agencja public relations jest w stanie dokładnie pokazać, jakie cele osiągnięto, a których nie udało się w pełni zrealizować.

19 thoughts on “Zadbaj o komunikację Twojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *