ławka

W Augustowie obok legendarnej restauracji powstanie ławeczka Beaty z Albatrosa

Już w przyszłą sobotę (26.08) obok słynnej restauracji Albatros w Augustowie, nastąpi odsłonięcie figury bohaterki sławnej piosenki Janusza Laskowskiego „Beata”. Utwór powstał ponad 50 lat temu, dlatego moment kiedy mieszkańcy i turyści będą mogli zasiąść na ławeczce obok kultowej Beaty będzie tym bardziej szczególny.

Uroczyste odsłonięcie figury Beaty, na które Państwa serdecznie zapraszamy, będzie miało miejsce 26 sierpnia o godz. 18. Wydarzenie zostanie połączone z oprawą muzyczną i licznymi konkursami dającymi możliwość wygrania fantastycznych nagród. Podczas wydarzenia przytoczone zostaną utwory związane z Augustowem i wszyscy wspólnie przeniesiemy się na moment do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Będzie miało to na celu jednym uświadomić a innym przypomnieć, jak ważną rolę w promocji miasta odegrała piosenka Janusza Laskowskiego pt. „Beata”.

Ławeczka Beaty z Albatrosa została wykonana z brązu i dołączy do grona pozostałych ciekawych atrakcji turystycznych, dla których warto odwiedzić Augustów. Będzie ona miała na celu przypominać mieszkańcom i turystom historię miłości, jaka rozegrała się w Augustowie ponad pół wieku temu i rozbrzmiewała w wielu domach w Polsce przez kilkadziesiąt lat. Twórcą, który podjął się tak odważnego zadania stworzenia ławeczki Beaty jest Michał Selerowski, spod którego ręki powstała również ławeczka Hanny Bielickiej, którą na własne oczy można zobaczyć w Łomży.

Osoba pozująca rzeźbiarzowi nie była przypadkowa. Była to Barbara Bujnowska, laureatka plebiscytu „Gazety Współczesnej”, która zdaniem mieszkańców województwa podlaskiego będzie godną następczynią legendarnej Beaty z piosenki Laskowskiego. Autorem plebiscytu była „Gazeta Współczesna” i odbył się on w 2015 roku, przy okazji 50. rocznicy powstania piosenki.

Ławeczka Beaty nie powstałaby, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu instytucji, w tym m.in. inicjatora i partnera medialnego „Gazety Współczesnej” oraz sponsorów: Augustowskiej Spółdzielni Spożywców „Społem”, fabryki British American Tobacco w Augustowie oraz MPPB J.W. Ślepsk.

2 thoughts on “W Augustowie obok legendarnej restauracji powstanie ławeczka Beaty z Albatrosa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *