W czasach, w których coraz większą wagę przykładamy do wystroju wnętrza, producenci prześcigają się w coraz to nowych wzorach i kolorach poszczególnych elementów. Ważnym detalem tak estetycznych, jak i użytkowym skrzydeł drzwiowych są klamki i szyldy.

Poszukujemy klamki do drzwi we wnętrzu skandynawskim

Skrzydła drzwiowe potrafią nadać wnętrzom charakteru lub być dyskretnym tłem dla innych elementów. W skandynawskim, utrzymanym w odcieniu bieli i jasnej szarości pomieszczeniu, sprawdzają się klamki w kolorze chromu lub w odcieni satynowego niklu. Najlepiej, gdy będą proste, pozbawione skomplikowanych i ciężkich zdobień. Mogą mieć szyld w kwadratowym lub okrągłym kształcie. Satynowa rękojeść klamki powinna zostać zestawiona z dolnym niklowanym szyldem, aby całość wyglądała spójnie i estetycznie.

Ciekawie prezentuje się m.in. klamka z kwadratowym szyldem o satynowym wykończeniu, na przykład taka jak ta dostępna tutaj: https://www.klamki-drzwiowe.pl.

Jaka klamka z zamkiem sprawdzi się do drzwi łazienkowych?

Wymieniając drzwi lub dobierając je do nowego mieszkania, warto zadbać o spójną stylistykę wszystkich skrzydeł. Istotne jest również wybranie odpowiednich klamek i szyldów. Należy także zadecydować, czy potrzebujemy klamki lewej, czy może prawej. W drzwiach do łazienki niezbędny będzie z kolei kryty szyld dolny z wbudowanym zamkiem, który zapewni intymność w pomieszczeniu tak ważnym w każdym domu.

W nowoczesnych szyldach elementy montażowe są w pełni kryte, dzięki czemu pozytywnie wpływają na estetykę wnętrza. Do pomieszczeń, w których nie przewidujemy zastosowania klucza, na przykład w garderobie, kuchni czy salonie, możemy wybrać szyld w pełnej wersji, pozbawiony jakichkolwiek otworów. Z kolei na przykład do sypialni sprawdzi się szyld z kluczem.

Do takiego zamka warto dokupić pasującą klamkę. Ładnie będzie komponować się w tym zestawieniu klamka Capri o nowoczesnej rękojeści w niklowanej kolorystyce i satynowym wykończeniu. Szyld ten wraz z klamką będzie pasować do większości drzwi dostępnych na rynku.

W nowoczesnych mieszkaniach, urządzonych na przykład w stylu skandynawskim lub glamour, dobrze sprawdzają się klamki z rękojeścią o delikatnych akcentach dekoracyjnych. Dzięki tego typu klamce, drzwi stają się elementem ozdobnym i funkcjonalnym całego mieszkania, wpływając pozytywnie na kompozycję wnętrza.

Wybieramy klamkę do drzwi szklanych

Klamka z kwadratowym szyldem w chromowanym wykończeniu prezentuje się elegancko i stylowo także w drzwiach szklanych. Z racji tego, że wyposażenie całego mieszkania w nowe klamki i szyldy jest dość kosztowne, warto wybierać elementy objęte gwarancją producenta. W sytuacji, gdy któryś z nich się zepsuje, będzie można naprawić go lub wymienić na sprawny egzemplarz.