Wprowadzenie w 2017r. nowej ustawy hazardowej w końcu ucywilizowało rynek hazardowy w Polsce. Obecnie klient, który dokonuje zakładu, nie musi już zastanawiać się, czy robi to legalnie, czy firma bukmacherska, którą wybrał, działa na naszym rynku zgodnie z przepisami czy też, jest to jakaś filia zagranicznego potentata hazardowego, który nie odprowadza w Polsce żadnych podatków. Aby móc zgodnie z prawem wykonywać działalność bukmacherską na terenie kraju, trzeba przede wszystkim mieć w Polsce swoją siedzibę, płacić tutaj podatki, mieć unormowaną sytuację finansową i prawną, a potwierdzeniem tego wszystkiego jest konieczność uzyskania specjalnej licencji Ministerstwa Finansów. Tym samym państwo staje się niejako gwarantem rzetelności danej firmy. Na tę chwilę dziewięciu bukmacherów spełniło wszystkie wymagania i otrzymało taką licencję. Jeszcze nie tak dawno było ich tylko siedmiu, co może świadczyć o popularności i dochodowości tego typu usług.

Wielkie wygrane, jeszcze większe emocje

Jak to wygląda z punktu widzenia klienta? Po pierwsze, gracz nie musi się martwić odprowadzaniem podatków od wygranej, robi to za niego automatycznie bukmacher. Obecnie jest to dwunastoprocentowy podatek od każdego wygranego zakładu. W przypadku kiedy jednorazowa wygrana przekracza kwotę 2280 PLN, należy do tego doliczyć kolejne 10% podatku. Łącznie, w przypadku kilkutysięcznej jednorazowej wygranej, klientowi zostanie potrącony podatek w wysokości dwudziestu dwóch procent. Czy to dużo czy mało niech każdy samemu sobie odpowie. Drugim aspektem jest to, że kursy proponowane przez legalnych bukmacherów są mniej korzystne niż przez firmy nieposiadające stosownej licencji. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się zakłady bez depozytu, bo niejako dają poczucie bezpieczeństwa finansowego.

Znajdź bezpieczne i legalne zakłady

W zamian mamy świadomość pełnej legalności naszego przedsięwzięcia i nie musimy przejmować się ryzykiem zapłacenia grzywny czy konfiskatą wygranej. Z części zarobionych pieniędzy, firmy bukmacherskie wspierają polskie kluby sportowe, modernizują ich infrastrukturę, dokonują zakupu sprzętu. Pobierane podatki również zasilają konta klubów sportowych, a poszczególni sportowcy dostają stypendia rządowe. Dzięki temu mogą osiągać coraz lepsze wyniki sportowe, a nam dostarczać jeszcze większych emocji podczas kibicowania i obstawiania kolejnych zakładów. Ponadto w przypadku, kiedy wygramy większą kwotę, nie będzie już problemów z jej wypłaceniem, jak to miało miejsce w przypadku zagranicznych bukmacherów. Podsumowując, chyba jednak bardziej opłaca się wspierać legalnych bukmacherów niż ryzykować u konkurencji.