sauna

Ekskluzywny drobiazg?

Im bardziej jesteśmy zabiegani i zmęczeni, tym częściej szukamy sposobów na prawdziwy relaks i regenerację organizmu nie tylko fizyczną, ale przede wszystkim psychiczną. Stąd wielka popularność stref SPA, a szczególnie coraz modniejszych saun. Stąd również tendencja, by instalować prywatne kabiny w domach czy mieszkaniach. Jak podkreślają specjaliści z http://sauna-r.com, nie jest to ani drogie, ani skomplikowane, a zrobienie sauny idealnej, zgodnej z oczekiwaniami klienta i przestrzenią, jaką wyznacza mieszkanie, też nie stanowi już większego problemu.

 

Sauna na zdrowie

Kąpiele w saunie potrafią być bardzo dobroczynne. Taki zabieg oczyszcza organizm, hartuje, poprawia wygląd skóry i poprawia samopoczucie. I choć na początku na przykład najbardziej popularne sauny fińskie mogą wywoływać dyskomfort, to z czasem wysoka temperatura i niska wilgotności dla wielu osób stają się przyjemnością. Jeśli nie, warto spróbować skorzystać z innych możliwości.

Sauny suche bardzo często wybierane są przez mężczyzn. Zalecany czas przebywania w nich jest zależny od osiągniętej temperatury oraz upodobań użytkownika. Zaleca się, by nie był on dłuższy niż 8-15 minut. Potem koniecznie trzeba ochłodzić ciało i powtórzenie nagrzać się w saunie. Jak widać, specjaliści projektujące kabiny muszą zaplanować od razu strefę do ochłodzenia ciała. Dla wielu osób przyjemniejszym rozwiązaniem są sauny parowe, które generują niższą temperaturę i większą wilgotność, stanowią również doskonałą okazję do inhalacji ziołowych.

 

Alternatywne możliwości

 

Na innej zasadzie działa łaźnia parowa, w której wilgotność sięga nawet 100%. Umożliwia doskonały relaks w kąpieli i głębokie oczyszczenie skóry. Dzięki temu, że nie jest inwazyjna, można z niej korzystać nawet codziennie. Nowoczesnymi kabinami, które nie wykorzystują ani pary ani wysokiej temperatury są sauny na podczerwień. Dzięki punktowemu oddziaływaniu na konkretne partie ciała sprawiają doskonałe wnikanie ciepła w tkankę tłuszczową, narządy wewnętrzne czy mięśnie. To bardzo efektywne działanie szczególnie na sylwetkę i wielu użytkowników potwierdza fantastyczne właściwości odchudzające sauny infrared. Dodatkowo skóra oczyszcza się z toksyn, cellulit wygładza, a dolegliwości różnych układów mijają.

Niezależnie od tego, z jakiej sauny chcesz korzystać, skonsultuj się z lekarzem i specjalistami. Wtedy wszystko wyjdzie na zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *