Były burmistrz Augustowa skazany za molestowanie

Głośna sprawa Wojciecha W., byłego burmistrza Augustowa znalazła swój finał w sądzie. W minionym tygodniu uprawomocnił się wyrok skazujący w związku z oskarżeniami o molestowanie, którego dopuścił się niegdysiejszy włodarz miasta.
O sprawie głośno zaczęło być w 2017 roku, kiedy to ówczesna sekretarz miasta zarzuciła swojemu przełożonemu mobbing i molestowanie seksualne. Śledztwo od początku prowadzone było w obu tych sprawach, jednak prokuratura dwukrotnie umarzała postępowanie ze względu na brak wystarczających dowodów i zeznań świadków. Następnie to Wojciech W. oskarżył swoją podwładną, twierdząc, że nagrywała go nielegalnie. Także i to postępowanie umorzono.

Prawomocny wyrok

Ostatecznie 3 września 2020 roku uprawomocniła się decyzja Sądu Rejonowego w Suwałkach, na mocy której wydano wyrok skazujący w związku z seksualnym wykorzystaniem zależności służbowej. Wojciech W. otrzymał karę grzywny, a w związku z apelacją do Sądu Okręgowego dodatkowo nakaz wypłaty zadośćuczynienia poszkodowanej. Wyrok jest prawomocny i nie podlega odwołaniu.

3 thoughts on “Były burmistrz Augustowa skazany za molestowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *