Augustów nie otrzyma pieniędzy z RFIL

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych pozwoli zrealizować wiele potrzebnych inwestycji. Jest to świetna okazja dla miast i powiatów, które w obecnej sytuacji mają ograniczone środki.

Niestety, pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych nie otrzyma Augustów. Chociaż miasto pod koniec września złożyło aż czternaście wniosków, to żaden z nich nie został pozytywnie rozpatrzony.

Ile pieniędzy mógł dostać Augustów?

Łączna kwota, o jaką wnioskowano to prawie 67 milionów złotych. Pieniądze te miały zostać wykorzystane na remont ulic (między innymi Hotelowej i Łopianowej), przebudowę kładek nad Nettą oraz modernizację bloku sportowego przy SP nr 3.

Chociaż zastępca burmistrza twierdzi, że miasto wciąż ma szansę otrzymać środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, to na chwilę obecną nic na to nie wskazuje. Warto również zauważyć, że Augustów jest jedyną gminą, która nie otrzyma wsparcia z RFIL.

Dużo lepsze efekty przyniosły wnioski składane podczas poprzedniej edycji, które przyniosły miastu ponad sześć milionów złotych dofinansowania.

7 thoughts on “Augustów nie otrzyma pieniędzy z RFIL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *