Mężczyzna

Gdy w sypialni pojawia się problem

Problem z erekcją może zdarzyć się zarówno mężczyźnie, który ma lat 20 i temu, który już jakiś czas temu skończył 60. Dla jednego i drugiego to nie powód do wstydu, choć w pewnością z taką sytuacją lepiej radzi sobie dojrzały mężczyzna. Dla wielu młodych to bardzo poważny problem, forma zanegowania męskości przez ich własne ciało. Rzadko kiedy mężczyźni zdają sobie sprawę, że przyczyn braku erekcji może być bardzo wiele.

Jak właściwie powstaje erekcja?

Erekcja pojawia się w odpowiedzi na konkretne bodźce (dotykowe, wzrokowe, słuchowe – nie zawsze w tej kolejności). Prowadzą one do pobudzenia ośrodka erekcji w rdzeniu kręgowym, rozszerzenia tętnic i napłynięcia krwi do ciał plamistych prącia. W efekcie tych wszystkich procesów pojawia się wzwód i erekcja. Dopiero w takich warunkach może dojść do spełnienia seksualnego, choć problemy z nim to osobna historia. Problemy z erekcją pojawiają się zarówno w momencie, kiedy w ogóle do niej nie dochodzi, jak i wtedy, gdy trwa ona za krótko i to na tyle za krótko, że niemożliwe okazuje się odbycie stosunku.

Kogo dotyczy problem?

Praktycznie każdy mężczyzna choć raz w swoim życiu miał problemy ze wzwodem. Wbrew wzorcowi, jaki często kreują mass media, mężczyzna to nie maszynka seksualna, która zawsze w ten sam sposób (pozytywny) reaguje na określony bodziec. Jednorazowa sytuacja nie powinna wzbudzać żadnego niepokoju, jeśli problem trwa jakiś czas i niepowodzenie dotyczy około 75% podejmowanych prób, należy interweniować. Uznaje się, że problem ten dotyczy około 1,5 mln Polaków i około 150 mln na całym świecie.

Dlaczego warto iść do lekarza?

Część mężczyzn nie wyobraża sobie wizyty u urologa, natomiast bardzo często jest tak, że penis przez brak erekcji próbuje nam coś zakomunikować. W przypadku najmłodszych mężczyzn – nastolatków i dwudziestolatków- brak erekcji wiąże się najczęściej ze stresem przez pierwszymi zbliżeniami. Wpływać na brak wzwodu może także palenie papierosów, przyjmowanie alkoholu, sterydów, anabolików. Najczęściej wystarczy zdrowszy tryb życia i samodzielne (lub z pomocą psychologa) przepracowanie stresu. W wieku 30-40 lat podobnie to stres odgrywa największą rolę: zbyt duża ilość pracy, przemęczenie, połączone często z naciskami partnerki nie działają stymulująco. Po 50. natomiast pojawiają się schorzenia, które mają realny wpływ nie tylko na libido, ale i erekcję: choroby układu moczowego, prostaty, nerek, wątroby, zaburzenia krążenia. Wszystkie one wymagają konsultacji lekarskiej oraz zastosowania określonego leczenia, czasami zmiany leków. Z tego powodu wizyta u urologa wydaje się koniecznością.

Kiedy przydają się leki?

Leki na erekcję, a więc te zwiększające napływ krwi do prącia, mogą się okazać pomocne, jeśli przyczyna problemów ze wzwodem są choroby, np. układu krążenia, moczowego lub prostaty. Dzięki naturalnym składnikom lek generyczny pomaga w stanach zaburzenia erekcji. Zawarty w lekach sildenafil nie jest jednak afrodyzjakiem. Nie wzbudza i nie podnosi sztucznie popędu seksualnego, aby lek zadział muszą pojawić się bodźce wpływające na męskie libido. Leki na erekcję, takie jak Kamagra, działają mniej więcej 30 minut po zażyciu tabletki. Długość działania waha się od kilku do kilkunastu godzin. Najczęściej stosuje się 50 mg dawki dziennej.
Więcej o lekach na erekcję dowiesz się na Apteka Kamagra. Dla wielu mężczyzn już sam zakup takiego leku w aptece, to ogromny stres. Z myślą o nich została więc stworzona internetowa apteka, w której zakupy robi się bez konieczności osobistego spotkania z farmaceutą.

7 thoughts on “Gdy w sypialni pojawia się problem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *